Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Co dalej ze Stadionem Miejskim w Tarnowie - Mościcach?

Zapraszam do działu galeria - do obejrzenia zdjęć Stadionu Miejskiego w Tarnowie - Mościcach...

Tarnów niewątpliwie zasługuje na infrastrukturę sportową z prawdziwego zdarzenia! tymczasem widok jaki można zobaczyć w "jaskółczym gnieździe" woła o pomstę do nieba! (patrz: http://www.kubakwasny.pl/galeria.php?id=104 )

 

Stadion Miejski jak sama nazwa wskazuje jest własnością Gminy Miasta Tarnowa. Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej (22.10.2009) został wpisany do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego - Radni i Pan Prezydent zapisali w nim kwotę 2.480.000 zł - to dobry krok, ale liczymy wszyscy na to, że dopiero pierwszy krok. Taka kwota to kropla w morzu potrzeb. Jednak ruch ten otwiera przed miastem możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na remont tego obiektu. Czy tak się stanie, zależy od determinacji władz miasta!

 

Przypomnijmy, że w 2010 roku na tymże Stadionie odbędą się Mistrzostwa Europy na żużlu, a to (organizacja imprez o randze międzynarodowej) jest w wielu konkursach warunkiem uzyskania dodatkowych środków na inwestycje. Miejmy nadzieję, że tarnowski Urząd Miasta w niedalekiej przyszłości przygotuje odpowiedni program i pozyska środki na PRAWDZIWY stadion, którego nie będziemy się wstydzić! Tym bardziej, że miasto zamierza przejąć całą infrastrukturę sportową ZKS Unia Tarnów.

 

A oto kilka zdjęć, więcej w dziale GALERIA, zapraszam!

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna