Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Klubowo o Tarnowie

Kampania wyborcza na urząd Prezydenta Miasta Tarnowa nabiera tempa. 12 października 2010 gościłem w Klubie Tarnowskim (www.klubtarnowski.pl), mającym swoją siedzibę przy ulicy Wałowej 5. Zacne grono klubowiczów zaprosiło mnie do dyskusji o Tarnowie, nie obyło się też bez trudnych pytań dotyczących mojej wizji Tarnowa 2010-2014. Zanim jednak zasiedliśmy do debaty, spokój wyłącznie męskiego grona zacnych Klubowiczów, zakłóciło pojawienie się wraz ze mną Pani sekretarz mojego sztabu – Agnieszki Sroki, pierwszej kobiety obecnej na spotkaniu Klubu.

 

Spotkanie rozpoczęliśmy jednak zgodnie z planem o godzinie 20.00 od krótkiej autoprezentacji w której opowiedziałem o moich dotychczasowych osiągnięciach, wykształceniu, aktywności zawodowej, pracy w Radzie Miejskiej, a także historii mojej przygody z polityką. Padło bardzo dużo interesujących pytań dotyczących, na przykład genezy i powodów jakie kierowały mną w dniu podpisywania deklaracji członkowskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej i związania się z lewicą. Przypomnę tylko, że początek mojej politycznej drogi datuję na rok 2000 – kiedy to mocno zaangażowałem się w kampanię wyborczą Aleksandra Kwaśniewskiego, sam moment formalnego przystąpienia do partii zbiegł się z jej opuszczeniem przez Marka Borowskiego i grupę posłów tworzących SDPL.

Kolejne zagadnienia dotyczyły już stricte spraw związanych z Tarnowem i jego mieszkańcami. W tym miejscu przybliżyłem zebranym dotychczasowe odsłony mojej wizji Tarnowa 2010-2014, czyli:

 

- Nowe Otwarcie: Tarnowska Rada Biznesu,

- Nowa Polityka Młodzieżowa,

- Solidarność pokoleń – Centrum aktywnego seniora,

- WIELKI TARNÓW – Infrastruktura i transport.

 

Członkowie Klubu Tarnowskiego wykazali się dużym zainteresowaniem w przedstawionych zagadnieniach programowych, stąd pojawienie się pytań o szczegóły zaprezentowanych rozwiązań, pozwoliło mi rozwinąć skrzydła. Należy podkreślić, że spotkanie z czysto informacyjnego charakteru, zmieniło w drugiej jego części oblicze na bardzo inspirujące. Klubowicze wciągnęli mnie w ciekawą dyskusję na temat Centrum Administracyjnego, które w zamyśle magistratu miałoby zostać zlokalizowane na terenie, tak zwanej Kapłanówki. Jej efektem było kilka bardzo cennych uwag, dotyczących choćby sposobu finansowania tego przedsięwzięcia. Nie zabrakło także tematów szczególnie bliskich niektórym członkom Klubu Tarnowskiego takich jak teatr, muzyka, kino, czy choćby wspólne funkcjonowanie instytucji kulturalnych w Tarnowie.

 

Trwające ponad 2 godzin spotkanie było merytoryczne i przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze będąc zarówno dla mnie jak i dla przybyłych źródłem cennych informacji na temat wizji rozwoju Tarnowa. Mam nadzieję, że udało mi się przekonać do siebie zebranych, ale jeszcze bardziej do pomysłów jakie sukcesywnie prezentuje w toczącej się dyskusji o Tarnowie.

 

Panom, z Klubu Tarnowskiego serdecznie dziękuję za zaproszenie i mówię do zobaczenia! Razem możemy zmieniać Tarnów!

 

 

Relacja ze strony www.klubtarnowski.pl:

 

"Kolejny kandydat na Prezydenta Miasta Tarnowa przyjął zaproszenie Klubu Tarnowskiego. Przybył do nas w otoczeniu najważniejszych ludzi ze swojego sztabu. Przedstawił nam zagadnienia zawarte w programie prezentowanym w kampanii wyborczej. Ze względu na stosowane przez kandydata nazewnictwo, można je nazwać „odsłony Jakuba”.

Jeszcze nie czas na oceny, Pan Jakub Kwaśny na pewno nie jest mniej sprawny retorycznie niż Pan Ryszard Ścigała. Niewątpliwie mamy do czynienia z młodym, ambitnym, dobrze wykształconym człowiekiem.

Kandydat zadeklarował, że interesuje go współpraca z ludźmi mądrymi, bez względu na przynależność partyjną. Takie stwierdzenie padło w związku z pytaniem, jakimi ludźmi otoczyłby się po wygraniu wyborów. No cóż, sprawdzenie tej obietnicy mogłoby nastąpić tylko w jeden sposób…"

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna