Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Spotkanie mieszkańców Rzędzina z przedstawicielami GDDKiA

Dzisiaj tj. 2.11.2010 r w Szkole Podstawowej nr 9 (w świetlicy) odbyło się spotkanie mieszkańców dzielnicy Rzędzin z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, projektantami oraz wykonawcą planowanej wschodniej obwodnicy, a także przedstawicielami Urzędu Miasta Tarnowa.

GDDKiA i projektanci z Hiszpanii dysponują w tej chwili trzema różnymi wariantami przebiegu trasy, na którą w przyszłości kierowany ma być ruch z węzła autostrady w Krzyżu. Najbardziej optymalny, bo powodujący mniej ingerencji w życie ludzkie (wyburzenia) jest wariant II (czerwony) w całości przebiegający poza granicami miasta. Wariant, który faktycznie spełnia rolę obwodowej. Do tych propozycji jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać uwagi. Dzisiaj szansę wypowiedzi mieli mieszkańcy dzielnicy Rzędzin. Wspólnie podpisaliśmy petycję do GDDKiA, w której popieramy wariant II (czerwony)

Spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze, chociaż należy zwrócić uwagę na fakt, iż zarówno sala została źle przygotowana (za mała) jak również czytelność prezentacji pozostawiała wiele do życzenia. Wszyscy jednak zgodzili się co do proponowanego wariantu. Swe wątpliwości wyrażali jednak przybyli na spotkanie mieszkańcy Woli Rzędzińskiej.

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna