Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

I sesja Rady Miejskiej VI kadencji...

Wczoraj - 2 grudnia 2010 r. odbyła się pierwsza, inaugurująca sesja Rady Miejskiej w Tarnowie. Sesja, której celem był wybór przewodniczącego Rady. Został nim członek klubu radnych Platformy Obywatelskiej - Grzegorz Światłowski.

 

Z mandatu radnego zrezygnowali Ryszard Ścigała oraz Henryk Słomka - Narożański, pierwszy z mocy ustawy, gdyż został wybrany Prezydentem Miasta Tarnowa, drugi z racji otrzymania propozycji pozostania na stanowisku zastępcy Prezydenta Miasta Tarnowa. Tym samym tych dwóch Panów w Radzie Miejskiej, zastąpi ktoś inny. W przypadku okręgu nr 1, skąd do Rady startował Ryszard Ścigała będzie to Anna Rafińska, w przypadku okręgu nr 2 kandydat PO - Piotr Augustyński.

 

Radni złożli również ślubowanie. W większości sięgali po pomoc boską, dodając po słowie "ślubuję" formułę "Tak mi dopomóż Bóg", natomiast piątka radnych ( wzrost o 3 osoby w stosunku do 2006 ) zdecydowało się nie wycierać sobie ust Panem Bogiem. Co ciekawe jednym z nich był członek klubu radnych PiS, dwójka z PO i dwójka z SLD.

 

Zdjęcia: Paweł Topolski

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna