Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Jakub Kwaśny w sprawie strefy płatnego parkowania...

Na drugiej części Sesji Rady Miejskiej zgłosiłem pomysł na rozwiązanie problemu - braku miejsc parkingowych w Tarnowie. Jest to pomysł jaki znalazł się w wizji mojej prezydentury w czasie kampani wyborczej w 2010 roku.

 

Poniżej przypominam pomysł:

 

- więcej wolnych miejsc parkingowych w centrum miasta! Problemem obecnie nie jest ilość tych miejsc w centrum (ilość która nie wzrośnie, bo za bardzo nie ma gdzie) ale opłaty parkingowe, które nie są skutecznie egzekwowane. Dlaczego tyle osób parkuje na pl. Kazimierza? Większość z rejestracjami spoza miasta, mieszkańcy Starówki nie mają gdzie parkować, a na płatnym parkingu przy św. Anny są zawsze wolne miejsca? Nieuchronność opłaty parkingowej jest sposobem na większą rotację miejsc w centrum, dlatego skoro miasto nie radzi sobie z tym zadaniem, a przychody z kart parkingowych stanowią jedynie 50% możliwej i realnej sumy to proponuję ogłosić przetarg na obsługę strefy płatnego parkowania firmie prywatnej. Będzie z pewnością bardziej skuteczna! Wszak zależy jej na zysku. Być może zaoferowana kwota opłaty będzie wyższa od obecnych przychodów, bo skuteczność na pewno. Według własnej analizy i posiadanych informacji przychody mogą kształtować się następująco:

 

2000 miejsc postojowych w SPP x obłożenie w 0,60 (60%) (nie wszystkie miejsca są w centrum, zatem przyjmuję wartość efektywną) x 6h (podobnie jak w obłożeniu przyjmuję wartość efektywną wobec 9h) x 1,70 za h postoju x 20 dni w miesiącu x 12 miesięcy

 

 2000 x 0,60  x 6 x 1,70 x 20 x 12 = 2.937.600 PLN

 

 

Dodatkowo zwróciłem się do Prezydenta o przesłanie w formie pliku pdf ekspertyzy wykonanej w Szkole Podstawowej nr 3

Zgodnie z artykułem art. 1. art. 4. oraz art. 6. pkt 1. ust. 5 Ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198) zwracam się o udostępnienie ekspertyzy hydrogeologicznej wykonanej na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie. Powołując się na art. 10. pkt. 2 proszę o jej niezwłoczne przesłanie, zgodnie z art. 14 wspomnianej ustawy, na adres mailowy: kubakwasny@gmail.com oraz j.kwasny@umt.tarnow.pl.

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna