Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Wnioski i interpelacje Jakuba Kwaśnego na VII sesji Rady Miejskiej

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej ( 24.02.2011 r. ) zgłosiłem następujące interpelacje i zapytania:

 

1. Zapytanie w sprawie ilości oddziałów klas pierwszych złożonych wyłącznie z 6. latków, oraz informacje w jakich szkołach planuje się utworzyć takie oddziały.

2. Interpelacja w sprawie zmian w statucie Gminy Miasta Tarnowa dot. Rad Osiedli i środków z przeznaczeniem na inwestycje wskazane przez Rady. Pomysł zgłosiła kiedyś Rada Osiedla Krzyż, był on również ujęty w moim programie wyborczym, a zakłada nowy algorytm podziału środków, który uwzględnia prócz ilości mieszkańców danego osiedla, także jego powierzchnię oraz gęstość sieci drogowej. Wniosek zawiera również postulat zwiększenia środków dla Rad Osiedli w związku ze zbliżającymi się wyborami do Rad Osiedli.

3. Wniosek w sprawie zwiększenia nakładów na remont ścieżki rowerowej wzdłuż północnej obwodnicy miasta Tarnowa - oraz jej oświetlenie, a także zwiększenie nakładów na nowe projekty drogowe.

4. Wniosek w sprawie remontu ulicy Wieniawskiego oraz uporządkowanie dojazdu ul. Kołodzieja.

5. Czy miasto Tarnów ma zamiar finansować lub dofinansować stawiany przez Kurię Diecezjalną Krzyż na górze św. Marcina w Tarnowie. Jaki jest stan prawny tej nieruchomości oraz na jakim etapie jest sprawa sądowa o ustalenie prawowitego właściciela tych terenów.

6. Wniosek w sprawie utwardzenia i remontu ul. Albewicza w Tarnowie, której stan jest bardziej niż fatalny!

7. Zapytanie ws. oświetlenia ul. Hanausek w Tarnowie!

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna