Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Stanowisko ws. przyznania Tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa Abp. Wiktorowi Skworcowi

Stanowisko ws. przyznania Tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa Abp. Wiktorowi Skworcowi

Nie negujemy zasług jakie zostały przytoczone w uzasadnieniu do projektu uchwały o przyznanie Wktorowi Skworcowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa. Nie podnosimy również niewyjaśnionych kwestii przeszłości Abp. Skworca, które porusza Ks. Isakowicz - Zalewski. Z pewnością odchodzący ordynariusz diecezji tarnowskiej wykazywał się aktywnością na polu społecznym w diecezji.

Uważamy jednak, że Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa winien być przyznawany niezwykle roztropnie. Nie powinno się też tworzyć tradycji, w której odchodzącemu ordynariuszowi przyznaje się tak zaszczytny tytuł niejako z automatu. W czwartek okaże się, że połowa Honorowych Obywateli Tarnowa to osoby duchowne.

A przecież wśród osób zasłużonych dla Tarnowa jest wiele wciąż żyjących postaci, które znacząco wpłynęły na rozwój tego miasta. Których efekty pracy widoczne są gołym okiem i świadczą o sile dzisiejszego Tarnowa. Dlaczego nie pojawił się pomysł nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa chociażby Aleksandrowi Gradowi, odchodzącemu Ministrowi Skarbu? Czytając przedwyborczy raPOrt, w którym na kilkudziesięciu stronach wyliczono zasługi ministra, można było dojść do wniosku, że wielokrotnie przewyższają one dorobek samego Arcybiskupa.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa to nie tylko zaszczyt, to również swego rodzaju obowiązek. Nie wszyscy z tego obowiązku się wywiązują, nie wszystkim na sercu leży dobro tego miasta. Dlatego uważamy, że należy bardzo ostrożnie podchodzić do nadawania tego najważniejszego wyróżnienia.

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna