Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Wniosek SLD ws. Zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta dot. aktualnej sytuacji na rynku pracy w Tarnowie i regionie tarnowskim.

Wniosek Sojuszu Lewicy Demokratycznej ws. Zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta dot. aktualnej sytuacji na rynku pracy w Tarnowie i regionie tarnowskim.

 

Mając na uwadze ostatnie wydarzenia na rynku pracy w Tarnowie i regionie tarnowskim, planowane redukcje etatów zarówno w szkolnictwie, jak również w sektorze budowlanym i produkcyjnym oraz zapowiadane upadłości tarnowskich pracodawców, Sojusz Lewicy w Tarnowie wzywa do publicznej debaty na temat aktualnej sytuacji gospodarczej miasta i regionu oraz przyszłości rynku pracy.

Zwracamy się z wnioskiem do Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Tarnowa, Starosty Tarnowskiego oraz przewodniczących Rad o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu poszerzonych o środowiska akademickie, biznesowe i społeczne, a w następstwie powołanie grup roboczych, mających na celu opracowanie propozycji konkretnych działań prowadzących do uzdrowienia sytuacji w regionie i przeciwdziałania bezrobociu.

Uzasadnieniem dla tego typu propozycji, jest pogarszająca się sytuacja na rynku pracy, a co za tym idzie, zubożenie społeczeństwa. Brak wysokiej jakości miejsc pracy powoduje ubytek liczby mieszkańców a także spadek atrakcyjności  inwestycyjnej miasta. Przyszedł czas,  aby wyjść poza ramy standardowych działań. Przyszedł czas na połączenie sił i oddolnego przeciwdziałania pladze bezrobocia, tak bardzo dotkliwej dla mieszkańców naszego Miasta.

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna