Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Sojusz Lewicy Demokratycznej zdecydował udzielić poręczenia zatrzymanemu Prezydentowi

Szanowni Państwo,

 

Chciałbym Państwa poinformować, że na posiedzeniu Zarządu Miejskiego SLD - poruszona została kwestia zatrzymania Prezydenta Tarnowa. Na prośbę obrońcy zatrzymanego - zwrócono się do nas z prośbą o udzielenie takiego poręczenia w związku ze staraniem obrony o zastosowanie nieizolacyjnych środków zapobiegawczych w śledztwie.

 

Nie przesądzając o winie - gdyż poręczenie nie jest głosem poparcia - Zarząd zgodził się iż udzielenie takiego poręczenia osobie dotąd szanowanej i popieranej przez społeczeństwo lokalne, będzie gestem, który być może umożliwi mu obrone z tzw. wolnej stopy. Poręczamy zatem nie za niewinność, ale za to, że zatrzymany będzie z organami ścigania współpracował w celu wyjaśnienia sprawy.

 

Szanując porządek prawny oraz panujące obyczaje uznaliśmy, że opinia jaką do tej pory cieszył się zatrzymany jest wystarczająca przesłanką do tego, aby mógł on odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania bez zastosowania aresztu tymczasowego. Zdecydowaliśmy się na ten krok mimo faktu, że zatrzymany był kandydatem konkurencyjnej partii politycznej (PO) na stanowisko Prezydenta Miasta w 2010 roku - szanując jego dotychczasowe osiągnięcia, tak dla miasta jak i Zakładów Azotowych.

 

Uznaliśmy również, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez niezawisły sąd, który sam oceni wartość dowodową zgromadzonych przez prokuraturę materiałów i zdecyduje o dalszych losach Prezydenta.

 

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna