Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Wnioski międzysesyjne z dnia 10.07.2014

Szanowny Pan

Henryk Słomka-Narożański

Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa

 

Zwracam się do Pana w ramach wniosków międzysesyjnych o następujące kwestie:

 

1. W związku z licznymi interwencjami na zbyt dużą biurokrację w tarnowskim MOPS związaną z wypłacaniem tzw. becikowego - proszę po pierwsze o informacje jakie oraz ile załączników (dokumentów) należy przedłożyć w MOPSie aby po urodzeniu dziecka otrzymać świadczenie. Jeżeli prawdą jest, to co mówią mieszkańcy Tarnowa, że należy przedłożyć 11 załączników z 7 różnych instytucji to czy nie wydaje się to Panu czymś anormalnym, aby zamiast nowonarodzonemu dziecku poświęcać czas - rodzic miał zajmować się zdobywaniem dokumentów i pielgrzymowaniem po różnych instytucjach? W wielu miastach takie rzeczy załatwiają pracownicy odpowiednich instytucji albo proszą o tzw. oświadczenia maksymalnie ograniczając konieczność dowodzenia przez rodziców ich statusu i prawa do wypłaty świadczenia. Proszę o interwencję w tej sprawie - tak by urząd/MOPS były bardziej przyjazne dla rodziców.

 

2. Bardzo proszę o informację, kto podjął decyzję o tym aby chodniki wzdłuż ulicy Mickiewicza wykonane zostały ze starej kostki - zdemontowanej z placu przed Teatrem? Proszę o informacje jakie były zapisy w przetargu i czy ta inwestycja obejmuje również wymianę kostki brukowej na całej długości po każdej ze stron. Jeśli tak - to decyzja taka mimo, iż ogranicza koszty - jest decyzją w dłuższej perspektywie nieracjonalną. Wygląd i estetyka tego miejsca zasługują, aby inwestycja ta była zrobiona należycie, kompleksowo, zgodnie z tezą jaką UMT lansował kilka miesięcy wcześniej - "Stop z bylejakością".

 

3. Zwracam się ponownie z interwencją ws. ul. Wiadukt  - tłumaczenie, że postawienie znaku zakazu ruchu z wyłączeniem mieszkańców osiedla - będzie trudne do egzekwowania to tak jakby kwestionować wszystkie znaki zakazu w tym mieście. Sam znak, gdy był postawiony - świetnie spełniał swoją rolę i ograniczył ruch (skracanie sobie drogi przez innych uczestników ruchu, spoza osiedla) na przedmiotowej ulicy. Mieszkający tam Pan Sokół wielokrotnie prosił o przywrócenie poprzedniego rozwiązania na czas remontu - a działania UMT określił jako niezrozumiałe. Prosze o odpowiedź na kolejne pytanie - czy ktokolwiek kontaktował się z Panem Sebastianem w tej sprawie, jeśli tak to kiedy? Stosowne dane kontaktowe przekazałem Panu Dyrektorowi Piotrowskiemu. Proszę o odpowiedź w tej sprawie.

 

4. Zwracam się ponadto z prośbą o informację dotyczące remontu ul. Kryształowej. Proszę o podanie informacji - na czyj wniosek zakres inwestycji został zmieniony, jaka była kwota ostatecznego wykonania ul. Kryształowej oraz co stanowiły (o jakich parametrach technicznych drogi i koszcie inwestorskim mowa) zapisy sprzedaży terenu pomiędzy inwestorem a Tarnowskim Klasterem Przemysłowym.

 

Z wyrazami szacunku

Jakub Kwaśny

Radny Rady Miejskiej w Tarnowie

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna