Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Wnioski międzysesyjne z dn 3.09.2014

Szanowny Pan

Henryk Słomka-Narożański

Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa

 

Szanowny Panie Prezydencie, 

 

zwracam się z uprzejmą prośbą o interwencję w kilku sprawach:

 

1. Proszę o w miarę szybkie uprzątnięcie terenów zielonych - właśnie na os. Zielonym w okolicach bloku nr 29 (terenu tuż za wjazdem na osiedle w kierunku południowym). Teren wymaga pilnego uprzątnięcia i zagospodarowania. Proszę jednocześnie o zabezpieczenie odpowiednich środków na ten cel w budżecie na rok 2015.

 

2. Proszę również o skropienie masą na ciepło oraz utwardzenie ul. Gospodarczej - głównie w okolicach bloku nr 29. Jej aktualny stan i rodzaj nawierzchni niestety powoduje niedogodności związane z jej użytkowaniem (kamienie docierają do okien mieszkańców).

 

3. Bardzo proszę o zabezpieczenie w projekcie budżetu na rok 2015 - środków na rozbudowę skate-parku w Tarnowie (100.000-200.000 PLN), dalszą adaptację Amfiteatru (300.000 PLN) oraz windę w III Liceum Ogólnokształcącym - której montaż umożliwi osobom niepełnosprawnym korzystanie z tego renomowanego liceum (300.000 PLN - dokładny kosztorys posiada Dyrektor III LO).

 

4. W związku z prowizorycznym załataniem ul. Wieniawskiego (po raz drugi) - proszę o dokonanie tymczasowego utwardzenia tego odcinka drogi (od. ul. Lutosławskiego do Kołodzieja) masą na ciepło. Dotychczasowe doraźne działania - były skuteczne jedynie przez 7 dni, po ich upływie droga znów była w stanie opłakanym. Niestety ale sposób działania (trwałość 7 dni) ekipy remontowej powoduje oburzenie mieszkańców a momentami śmiech przez łzy. Nie wiem dlaczego mimo próśb nie udało się wybrać skutecznej metody załatania tych nierówności i "wykruszeń". 

 

5. Zwracam się z prośbą o zabezpieczenie odpowiednich środków ok. 300.000 zł w budżecie na rok 2015 z przeznaczeniem na remont alejek w Parku Sanguszków w Tarnowie (schodów również) - odbywające się tam kino plenerowe - skutecznie ożywiło Park - niestety jest on nadal w opłakanym stanie.

 

6. Zwracam się z prośba o zapisanie w planie robót na rok 2015 - remontu ulicy Granicznej (na całej długości od Lwowskiej do budynku Graniczna 8) oraz ul. Pieszej - ze względu na ich opłakany stan i duży ruch (ze względu na siedzibę poczty i duże osiedle)

 

Proszę o pozytywne rozpatrzenie moich próśb.

Jakub Kwaśny

Radny Rady Miejskiej w Tarnowie

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna