Kuba Kwaśny
Aktualności Wróć do listy aktualności

Jakub Kwaśny w obronie połączenia EX "Pieniny" spółki PKP IC

W dniu 24.07.2009 zwróciłem się z wnioskiem do Prezydenta Miasta Tarnowa o podjęcie niezwłocznych działań w celu ochrony ekspresowego połączenia kolejowego "Pieniny" spółki PKP IC na trasie Przemyśl (Nowy Sącz) - Tarnów - Warszawa. W związku z przeciekami dotyczącymi planów spółki na ograniczenie tzw. połączeń kwalifikowanych (w tym EX "Pieniny") do dwóch dni w tygodniu, należy podjąć wszelkie możliwe kroki, tak aby nie dopuścić do ograniczenia rozkładu o jakże strategiczne połączenie polski południowo-wschodniej ze stolicą kraju.

Ekspres "Pieniny" to byłoby drugie połączenie po EX Ernest Malinowski, które zostałoby zdjęte z rozkładu. Naszemu Miastu pozostanie jedynie EX Małopolska, który jeździ obecnie na najstarszym i najgorszym taborze jaki ma w swoim posiadaniu spółka PKP IC.

Dodatkowo należy wspomnieć, że jest to połączenie strategiczne nie tylko dla miasta Tarnowa ale także dla Nowego Sącza, Rzeszowa , Przemyśla jak również mieszkańców całego województwa Małopolskiego i Podkarpackiego. Dlatego zaapelowałem do władz samorządowych miasta Tarnowa o podjęcie wspólnych działań w celu obrony tego połączenia kolejowego.

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna