Kuba Kwaśny
Interwencje Wróć do listy interwencji

Wnioski międzysesyjne

Szanowny Panie Prezydencie,


Zwracam się z następującymi wnioskami i zapytaniami:


1. Czy w związku z budową ronda u zbiegu ulic Lwowskiej i Garbarskiej - zostanie wykonany remont tej drugiej ulicy? Jeśli nie to proszę o załatanie powstałych po zimie olbrzymich dziur i kraterów, które skutecznie uniemożliwiają normalną jazdę po ulicy Garbarskiej.


2. Zwracam się z prośbą o naprawy chodników w rejonie ulic: Sportowa, Ogrodowa, Kassali i Prusa. Do dnia dzisiejszego nic się nie wydarzylo w przedmiotowej sprawie. Matki z wózkami wchodzą na ulicę, brak jest możliwości swobodnego marszu po zaniedbanych chodnikach przez osoby starsze. Chodniki przy ulicy Ogrodowej i Kassali i Bolesława Prusa i Mikołaja Reja wymagają przynajmniej użycia łopat aby z nich usunąć trawę, tak żeby można swobodnie nimi się poruszać. Ulica Sportowa w Tarnowie winna zostać wyremontowana zapadają sie w 2 miejsach studzienki a w kilku miejsach wystąpiły duże wyrwy w jezdni. Proszę o ujęcie tych miejsc w planach prac na ten lub kolejny rok.


3. Zwracam się z prośbą o zwiększenie liczy miejsc w Żłobku nr 6 w Tarnowie przy ul. Pracy 4. W roku 2012 została zamknięta biblioteka znajdująca się w tym samym budynku co wspomniany żłobek. Dobrze by było - gdyby zwolnione pomieszczenia zwiększyły możliwości Żłobka. Ułatwiłoby to lepsze rozmieszczenie pomieszczeń dla dzieci i powiększyło możliwości przyjęć dzieci pod opiekę dzienną. W tym momencie w Tarnowie działa 6 żłobków publicznych. To zdecydowanie za mało w porównaniu do zapotrzebowania na miejsca, które co roku wzrasta. Należy się cieszyć z rosnącej liczy urodzeń w mieście i rozwijać politykę prorodzinną.


4. Zwracam się również z zapytaniem do Pana Prezydenta - o to, jakie kryteria zaważyły na wyborze aktualnego usługodawcy/operatora płatności sms lub via telefon komórkowy za parkingi w mieście. Z informacji do jakich dotarłem - Tarnów jest jednym z pierwszych miast obsługiwanych przez tą firmę. Dlaczego wzorem tarnowskiej komunikacji miejskiej - nie można płacić za parkingi w mieście za pośrednictwem aplikacji Mobilet? Znacznie uprościłoby to życie mieszkańcom Tarnowa , którzy już płacą za komunikację publiczną w Tarnowie aplikacją Mobilet i nie musieliby swoich telefonów zapychać kolejnymi osobnymi aplikacjami ? Proszę o odpowiedź w przedmiotowej sprawie?


Serdecznie pozdrawiam
Jakub Kwaśny

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna