Kuba Kwaśny
Interwencje Wróć do listy interwencji

Wnioski ws. Oddziału dziecięcego Starego Szpitala, Parkingu przy Pracy, Remontu Granicznej, Skowronków i Pracy

Szanowny Panie Prezydencie,


Zwracam się do Pana z następującymi wnioskami:

 

1. Pierwszy i najważniejszy wniosek - dotyczy oddziału obserwacyjno - zakaźnego dzieci w Szpitalu im. E. Szczeklika. szanowny Panie Prezydencie - w ostatnim czasie otrzymałem liczne telefony i maile od rodziców, którzy mieli okazje przekonać się o warunkach panujących na tym oddziale. Niestety budynek w którym oddział się znajduje - kompletnie się do tego nie nadaje. Brak izolatek oraz pomieszczenia "przechodnie" powodują, że komfort pobytu w takim miejscu jest drastycznie mniejszy. A przecież chodzi o dobro dzieci! To jest oddział zakaźny! Tam pojawiają się różnego rodzaju bakterie i wirusy - co powoduje dodatkowe zagrożenie w tym dla niemowlaków! Zagrożenia te nasilają się dodatkowo w okresie podwyższonych temperatur. Panie Prezydencie - należy zrobić wszystko aby w Szpitalu Miejskim! Powstał Oddział dziecięcy z prawdziwego zdarzenia! W związku z tym proszę o zapoznanie się z sytuacją na tym oddziale - przede wszystkim sytuacją lokalową. Gdyż jak wskazują rodzice dzieci tam przebywających opieka medyczna i pielęgniarska jest na wysokim poziomie.


2. W związku z fatalnym stanem ulic: Graniczna i Skowronków - proszę o ich naprawienie i w najbliższym możliwym terminie wpisanie ich do planu generalnych remontów. Ulice te cechują się wysokim natężeniem ruchu nie tylko osiedlowego - przy ul. Granicznej zlokalizowana jest poczta obsługująca znaczną część miasta Tarnowa a przy ul. Skowronków - Szkoła Podstawowa nr 5 i Orlik! Taki stan dróg jest nie do przyjęcie w tym miejscu.


3. Bardzo uprzejmie proszę również o przesłanie mi drogą elektroniczną (e-PUAP) wszystkich dotychczasowych odpowiedzi na wnioski - które przesłałem tą właśnie drogą.


4. Zwracam się z prośbą o remont parkingu przy ul. Pracy.


5. Zwracam się z zapytaniem - jak to jest możliwe, że przy okazji budowy ronda przy ul. Garbarskiej i remontu odcinka ul. Lwowskiej - ktoś zapomniał zapisać w porozumieniu z inwestorem, że ten wykona ten krótki odcinek ulicy Lwowskiej w stronę ul. Mostowej do już wyremontowanego odcinka ul. Lwowskiej - przecież to wygląda komicznie! Dlaczego nikt w trakcie robót nie zorientował się, że trzeba ten odcinek zrobić - dlaczego wreszcie nikt tego nie zrobił w trybie pilnym?! Przykro mi to pisać, ale jest to bardzo złe świadectwo dla osób za to odpowiedzialnych.


Z wyrazami szacunku
Jakub Kwaśny
Radny Rady Miejskiej w Tarnowie

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna