Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Trwa Kongres Krajowy SLD w Warszawie - relacja LIVE!

Właśnie jest 19 grudnia 2009 roku, za oknem minus 20 stopni, wszelkie kończyny zamarzają, a na sali...

Pałno ludzi! gorąco! Atmosfera iście wesoła, zwłaszcza po wystąpieniach dwóch byłych Premierów RP - Leszka Millera i Józefa Oleksego! Pierwszy zapowiedział, iż będzie ubiegał się o członkostwo w SLD, które opuścił by założyć partię pod nazwą "Polska Lewica". Swą decyzję umotywował jednoznacznie!

 

"SLD bez innych partii lewicowych, znaczy po lewej stronie wiele, ale inne partie lewicowe, bez SLD nie znaczą nic!" Dał tym samym jasny sygnał wszystkim "rozłamowcom" do powrotu na łono Sojuszu! Taki też apel skierował do innych swoich kolegów, którzy opuścili okręt pod nazwą SLD. Leszek Miller odniósł się również do swojego "szorstkiego" przyjaciela - obecnego na sali byłego Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, którego pochwalił za świetny styl prezydentury Kwaśniewskiego.

 

Wśród przemawiających byli także: prof. dr hab. Grzegorz Kołodko - który wybór pomiędzy Platformą Obywatelską a PiSem przyrównał do wyboru pomiędzy świńską i ptasią grypą! Profesor w swym stylu podsumował również dyskusje toczącą się w Polsce na temat przyczyn i skutków kryzysu światowego.

 

Kongres określił również swoje najważniejsze priorytety do rozwiązania przez przyszłe władze państwowe:

 

1. Lepszą dostępność i jakość służby zdrowia w Polsce.

2. Zwiększenie szans edukacyjnych młodych Polaków.

3. Wzrost zatrudnienia i budowę modelu Nowej Polski Socjalnej.

4. Wykorzystanie szansy rozwoju polskiej wsi.

5. Jasny i czytelny rozdział Kościoła od Państwa.

 

Konwencja Krajowa udzieliła również nominacji Jerzemu Szmajdzińskiemu na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Jego Kandydaturę poparły wszystkie województwa, a także Aleksander Kwaśniewski!

 

Uczestniczę w Konwencjach i Kongresach SLD od 2000 roku, to już 9 rok mojej działalności w strukturach lewicowych! Muszę przyznać, że dzisiejsza Konwencja napawa mnie optymizmem. Duży optymizm, duże zaangażowanie delegatów oraz NARESZCIE - ZGODA. Po lewej stronie sceny politycznej. To zapowiedź nowego otwarcia! To zapowiedź marszu SLD by odzyskać władzę!

 

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna