Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Wnioski Jakuba Kwaśnego na XLIV Sesji Rady Miejskiej w Tarnowie

W dniu dzisiejszym tj. 14.01.2010 roku podczas XLIV zwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Tarnowie w punkcie 12. Zapytania i interpelaje radnych oraz oświadczenia i wolne wnioski poruszę następujące sprawy:

 

1. Sprzeciw wobec wstrzymania finansowania sekcji piłki nożnej ZKS Unia Tarnów z budżetu miasta Tarnowa ze środków pochodzących z Konkursu wniosków na wsparcie sportu kwalifikowanego.

 

2. Wniosek o udział Gminy Miasta Tarnowa w licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabytkowego parowozu z muzeum w Chabówce, oraz umiejscowienie go na bocznicy "Szczucinki" przy odremontowanym dworcu w roku jego stulecia.

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=327981


Na trop i aukcję trafił miłośnik kolei oraz Radny Młodzieżowej Rady Miejskiej - Dawid Drwal.


3. Zapadające się studzienki na świeżo wyremontowanej ul. Mościckiego, dziury w drogach na świeżo wyremontowanej ul. Słonecznej, oraz przy Rondzie Lwowska - Okrężna. Wniosek o wyciągnięcie konsekwencji gwarancyjnych wobec wykonawców.

 

4. Sprawy związane z porządkiem publicznym:

- objęcie rejonu ul. Burtnicza 4 nadzorem Straży Miejskiej, oraz większą staranność Straży Miejskiej w egzekwowaniu obowiązku odśnieżania chodników przy posesjach zarówno prywatnych jak i państwowych.

 

5. Wniosek o remonty chodników w dzielnicy Piaskówka, budowa chodnika z osiedla Bradstettera do Placu Zabaw w Parku Piaskówka, remonty chodników również w okolicach Parku Strzeleckiego.

 

6. Wniosek w sprawie funkcjonowanie a w zasadzie jego braku - Tarnowskiego Portalu Konsultacji Społecznych.

 

7.  Rozważenie wybudowania ciągu rowerowo-pieszego wzdłuż ulicy Kochanowskiego od Krakowskiej do Zakładów Mechanicznych oraz wymalowanie linii ciągłej w osi Kochanowskiego.

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna