Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Nieczyste zagranie Klubu Radnych PiS?

W dniu 10 marca 2010 r. z inicjatywy Klubu Radnych PiS zwołano nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej w Tarnowie, by powołać nowe XX Liceum Ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi w Tarnowie.

 

O tym, że Tarnów ma braki w tej dziedzinie napisałem tu: http://www.kubakwasny.pl/aktualnosci.php?id=148, trochę szerzej traktując temat osób niepełnosprawnych.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej nie miał wyjścia, musiał zwołać nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej, zgodnie ze statutem Gminy Miasta Tarnowa. Na posiedzenie przybyli rodzice, nauczyciele, uczniowie, ogólnie: społeczność Gimnazjum nr 7 w Tarnowie. Cieszę się, że na tym spotkaniu byli obecni. Mam nadzieję, że przebieg tej Sesji dał im wiele do myślenia. Zwłaszcza w kontekście osób, które mieniły się ich obrońcami, a które złożyły w Kancelarii Rady Miejskiej projekty uchwał noszące tak wiele błędów prawnych, redakcyjnych itp., że nie sposób było nad nimi pracować, a ich przyjęcie uniemożliwiłoby powstanie szkoły w 2010 roku.

 

Dziwił również pośpiech z jakim Radni PiS chcieli doprowadzić do politycznej konfrontacji. Tyle, że tej konfrontacji nie było i być nie mogło. Bo zgoda na utworzenie PUBLICZNEJ placówki ponadgimnazjalnej z oddziałami integracyjnymi była zarówno po jednej jak i drugiej stronie Rady, a także ze strony Prezydenta, który publicznie potwierdził zamiar utworzenia publicznego liceum. Radni PiS nie dawali za wygraną wciąż obstając przy swoich wadliwych projektach. Ich upór i chęć zbicia politycznego kapitału mógł przecież doprowadzić do zakwestionowania przez wojewodę (organ nadzorczy) Uchwały a tym samym uniemożliwić powstanie Szkoły w 2010 roku. Powstanie Szkoły, która zyskała wcześniej pozytywną opinię Komisji Oświaty, Komisji, która po długiej dyskusji z licznymi wątpliwościami, które jednak wynikały z troski o dobro placówki, zobowiązała Prezydenta do podjęcia stosownych działań i powołania XX Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami integracyjnymi w Tarnowie.

 

Wyrażam żal i oburzenie, że członkowie Klubu Radnych PiS próbowali, mimo jednomyślności wszystkich radnych, wykorzystać temat Szkoły do walki politycznej. W roku wyborczym, tego typu zachowania są szczególnie na "cenzurowanym", stąd osąd intencji Radnych PiS i również kulturę osobistą wypowiedzi podczas Sesji, pozostawiam świadkom tego wydarzenia.

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna