Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Kampania wyborcza za publiczne pieniądze?

W kampanii wyborczej przyjąłem zasadę, że nie atakuje kontrkandydatów, nie krytykuje za bardzo pomysłów programowych. Choć w przypadku "kandydata Czech" (forma jaką przyjęła sama p. Anna) nie sposób odnieść się do tego festiwalu obietnic wyborczych.  Natomiast obok kilku rzeczy nie mogę przejść obojętnie. Pierwsza to głupota, druga to marnotrawienie publicznych pieniędzy!

Otóż dostaję dzisiaj do domu gazetkę "Donosiciel" - w zasadzie jest to jedna wielka ulotka, w której znajdują się same kolorowe reklamy. Na okładce sklep alkoholowy, apteka, później moda ślubna - jeden misz-masz, który normalnie zawsze wyrzucam do kosza.

Dzisiaj jednak, chyba przez wzgląd na fakt, że są wybory, postanowiłem ją przejrzeć...
jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem reklamę Wydziału Strategii, a w zasadzie jej Dyrektora (obecnie kandydata w wyborach samorządowych) na całej stronie.

Zdjęcie Dyrektora Grzegorza Gotfryda (PO) zajmuje sporą jej część - a oficjalnie chodzi o:

"Tarnów - ciepły klimat dla inwestycji" - oraz możliwość uzyskania fachowej porady przy korzystaniu ze środków Unii Europejskiej?

Pytam wobec tego:
1. Czy darmowa reklama w "fejsbookach, pudelkach i innych" jest zła, a podejrzewam płatna w "Donosicielu" obok sklepu z alkoholem, modą ślubną i salonem urody jest dobra?

2. Ile kosztowała ta reklama tarnowskiego podatnika?

3. Czy moralnie etyczne jest aby tego typu reklama pojawiała się w okresie wyborów samorządowych, w których Dyrektor, a zarazem istotna część reklamy, ubiega się o mandat?

4. Czy Prezydent wiedział o takiej formie promocji?

5. Czy z promocją w "Donosicielu" nie można było poczekać do 21 listopada?

6. Czy celowe jest szukanie inwestora w tego typu miejscach? Czy to świadczy dobrze o prestiżu miasta?

O ile do wkładki w Newseeku nic nie mam i urzędujący Prezydent ma prawo promować miasto w tego typu czasopismach, bądź co bądź opiniotwórczych, o tyle moje wątpliwości budzi fakt - reklamy Wydziału Strategii i Dyrektora Gotfryda (PO) w "Donosicielu".

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna