Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Co się dzieje w tarnowskim PiSie?

Od kilknastu dni trwa istny serial z wyborem na funkcję drugiego wiceprzewodniczącego tarnowskiej Rady Miejskiej. Zgodnie z dobrymi obyczajami to miejsce należy się największemu klubowi opozycyjnemu. Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej, klub PiS na to stanowisko rekomendował Stanisława Klimka. Nie uzyskał on jednak wymaganej większości, gdyż w całości przeciw tej kandydaturze zagłosowało 14 radnych Klubu Tarnowianie i Platformy Obywatelskiej, mimo, że wcześniej szefowie tych klubów mówili o dobrych obyczajach.

 

Na dzisiejszej sesji przewodniczący PiS w okręgu Marek Drwal zgłosił kandydaturę Grzegorza Kądzielawskiego - młodego i ambitnego radnego, któremu osobiście bardzo kibicuję. Wywołało to jednak zdziwienie na oczach pozostałych radnych tegoż ugrupowania. Po krótkiej przerwie głos zabrała Anna Czech informując, że kandydatem klubu jest Stanisław Klimek, a radni Marek Drwal i Grzegorz Kądzielawski nie są już członkami ich Klubu.

 

Tak szef Rady Politycznej PiS, szef struktur w mieście i najmłodszy radny PiS znaleźli się poza klubem o tej samej nazwie. Co przyniesie głosowanie, które właśnie się zakończyło? Okaże się po ogłoszeniu wyników ...

 

Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej został ... Grzegorz Kądzielawski, otrzymawszy 16 głosów radnych.

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna