Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Jakub Kwaśny w imieniu internautów pyta Prezydenta

Poniżej przedstawiam Państwu treść wniosku jaki dzisiaj został złożony podczas Sesji Rady Miejskiej:

 

W związku z brakiem zapowiadanej przez Panią Rzecznik Urzędu Miasta Tarnowa aktywności na tarnowskim forum internetowym Agora, przekazuję Panu Prezydentowi listę pytań jakie nagromadziły się na owym forum ostatnim czasie. Proszę o odpowiedź pisemną, jak również w formie elektronicznej zgodnie z punktami i kolejnością zawartą w poniższym zbiorczym zapytaniu. Zastrzegam, że pytania te nie podlegały cenzurze lub zmianom redakcyjnym i pochodzą wprost z zapisów internautów.

 

1. Kto wykonał pierwszą ekspertyzę ws SP3 i jaka jest jej data.

2. Co zamierza zrobić Pani zwierzchnik ws wyroku NSA w sprawie Pana Horbacewicza?

3. Kto zawalił i kto poniesie konsekwencje związanie z kartami parkingowymi? Ile stracił TZDM za miesiąc styczeń z braku tej decyzji?

4. Dlaczego służby odpowiedzialne za porządek w mieście czyli przede wszystkim SM nie dbają o respektowanie prawa na podziemnym przejściu i wielu innych miejscach na naszych ulicach (parkowanie poza miejscami do tego upoważniającymi)?.

5. Dlaczego skrzynka kontaktowa UMT - Rowerzyści (rowery@umt.tarnow.pl) nie funkcjonuje? Co dalej w sprawie Zespołu ds Ścieżek Rowerowych?

6. Szumnie i dawno zapowiadany monitoring w Parku Strzeleckim - kiedy i za ile?

7. Mandaty za sranie psami po zieleńcach - bo inaczej tego nazwać nie można - kiedy SM zacznie je wystawiać?

8. Elektroniczna karta mieszkańca - co ona tak w ogóle będzie znaczyła dla szarych obywateli, na przykład mnie, co będę mógł łatwiej załatwić?

9. Co z płaceniem za postój via SMS?

10. Kiedy w końcu TPKS będzie faktycznie "Portalem Konsultacji Społecznych"? Bo jak na razie poza p. Mikutą nie odpowiada tam nikt, niewygodne pytania nie pokazują się wcale.

11. Dlaczego miasto zwleka lub nie interweniuje w sprawie stanu dróg w okresie gwarancyjnym?

12. Kiedy w końcu zaczniecie do pisania umów zatrudniać prawników specjalizujących się w prawie handlowym, żeby zawierali tam odpowiednie ustępu o wysokich karach za przekroczenie terminu?

13. Kto odpowie GŁOWĄ za fuszerkę prowadzenia remontów dróg w Tarnowie i dlaczego tak późno?

14. Jaki jest umowny czas na reakcję w przypadku awarii wind przy przejściu podziemnym pod Mickiewicza dla firmy zajmującej się konserwacją dźwigów?

15. Po co miasto kupiło obiekty Jaskółki i dlaczego mamy teraz dopłacać do tej ruiny? ile będzie nas podatników kosztować to dofinansowanie. Czy i jaką kwotę przewidziano w tegorocznym budżecie na dotację?

16. Wiadomym powszechnie jest, że obiekty typu basen nie są dochodowe i trzeba je dotować. Pytanie, ile zarezerwowano w tegorocznym budżecie pieniędzy na dotowanie obiektów przy Piłsudskiego i Al. Tarnowskich. Jakie kwoty prognozowane są na lata następne.

17. Czy dopuszcza Pan Prezydent możliwość podjęcie działań uchwałodawczych w sprawie ograniczenia parkowania przy obiektach miasta przy ul. Nowej, Goldhammera i Piłsudskiego dla petentów wykluczając mieszkańców i pracowników UM.

18. W jakim celu ustawiono znaki drogowe B-36 Zakaz zatrzymywania się z tabliczkami T-24 Tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela skoro ich nikt nie respektuje. Dla Vimedu? Dlaczego Policja i SM nie egzekwują tych znaków? Zakupiona laweta wróciłaby się w niedługim czasie. A może ogłosić przetarg na wywożenie samochodów?

19. Kampania wyborcza się skończyła. Naiwni wierzyli, że kontakt Pana Prezydenta z mieszkańcami będzie trwał dalej. Dlaczego i z jakiego powodu zrezygnował Pan Prezydent z comiesięcznego czatu? Nie wspomnę o spotkaniach w realu.

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna