Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

KOLEJ NA... SLD!

To nie przypadek, że lewicowa partia stawia na kolej! O przewadze kolei nad autostradami można mówić godzinami. Choć i jedno i drugie jest w Polsce potrzebne, to jednak kolej jest tańsza, przyjazna środowisku, bardziej komfortowa. Ale czy aby na pewno w Polsce? W wyniku zaniedbań i umiłowania polityków Platformy Obywatelskiej do rządowych limuzyn, inwestycje w infrastrukturę kolejową poszły w odstawkę. Kolej głupcze! Chciałoby się krzyknąć do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka (PO) czytając o bałaganie w PKP i zmniejszaniu wydatków na tę gałąź transportu.

A przecież o wiele bardziej opłaca się inwestować w kolej, która jest nie tyko bardziej ekologiczna, ale także dostępna dla wszystkich. (Pisząc to wlokę się skądinąd czystym i przyjemnym, choć nieco wysłużonym już pociągiem interRegio na odcinku Kraków – Tarnów). Jednak o budowie nowych torów nie mówi się tak często, jak o nowych autostradach. Nie widzimy Premiera otwierającego nowy odcinek szybkiej kolei – bo takowych po prostu nie ma! A media w przeważającej części interesują się problemami z budową autostrad. Dodajmy autostrad dla bogatych, budowanych za pieniądze i biednych i bogatych.

O kolei jest głośno jedynie wtedy, gdy kolejarze chcą walczyć o swoje prawa, o godziwe wynagrodzenie. Jako, że jestem stałym klientem Przewozów Regionalnych – wielu już różnych dziwnych sytuacji byłem świadkiem, z próbą pobicia pani konduktor włącznie. Dlatego ze zrozumieniem podszedłem do wtorkowego strajku! Nie godzi się bowiem, by po dwudziestu latach pracy, nadal zarabiać niewiele więcej niż płaca minimalna. Wreszcie gdy pojawiają się jakieś problemy za bardzo nie wiadomo kogo za nie winić. Niby co dwie głowy to nie jedna, a skoro w zarządach, radach nadzorczych, w biurach zarządu czy w personelu pomocniczym jest około 1000 osób to dlaczego jest tak źle?! Platforma nie ma pomysłu na poprawę sytuacji PKP, nie ma pomysłu, bo nie ma w tym interesu! Jest to bowiem platforma ludzi bogatych, którzy nie rozumieją osób poruszających się publicznym transportem.
Dlatego „kolej” na … SLD, kolej na program Sojuszu Lewicy Demokratycznej!

Jakub Kwaśny                               

 www.jakubkwasny.pl

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna