Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

"Jesteśmy gotowi!" - listy SLD zatwierdzone!

Znamy już kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy będą walczyć o sejmowy mandat w okręgu tarnowskim (nr 15).  Liderem listy został Jakub Kwaśny – radny miasta Tarnowa już drugą kadencję, z zawodu nauczyciel akademicki.

 

We wtorek w Tarnowie i w czwartek w Bochni podczas konferencji prasowych zaprezentowani zostali kandydaci SLD z okręgu tarnowskiego. Prezentacji dokonał Jakub Kwaśny, który określił całą „osiemnastkę” jako drużynę, która wspólnymi siłami będzie dążyć do zdobycia mandatu.

 

Wśród priorytetów na nadchodzącą kadencję Kwaśny wymienił m.in. rozwiązanie problemów komunikacyjnych, dokończenie budowy autostrady A4, konieczność budowy łączników autostradowych, obwodnicy Łapczycy, Dąbrowy Tarnowskiej i Szczucina.  Nie zabrakło również krytyki partii rządzącej. - Modernizacja kolei jest tak naprawdę powrotem do przeszłości. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy pociąg "Dunajec" z Tarnowa do Krakowa jechał 47 minut. Obecne dostosowywanie torów kolejowych do możliwości poruszania się z prędkości 160 km/h i to co mówi Platforma Obywatelska, że z Tarnowa do Krakowa będzie można dojechać w 30 minut to są mrzonki. Pociąg musiałby jechać z pełną prędkością nie zatrzymując się w Bochni i Brzesku... Być może są to zapowiedzi, że pociągi przestaną się w Bochni zatrzymywać. Tego bym nie chciał i mam nadzieję, że to zostanie sprostowane – podkreśla  Jakub Kwaśny.

 

Kandydatką nr 2 na liście będzie Iwona Tworzydło - kobieta prowadząca od kilkunastu lat własne gospodarstwo ogrodnicze,  podczas konferencji w Bochni mówiła o ciężkiej sytuacji rolników i polskiej wsi, zaapelowała też do ministra Sawickiego aby ten zamiast urządzać happeningi w Sejmie, wybrał się na giełdę towarową i zobaczył na własne oczy jakie są nastroje wśród producentów.  Z kolei Eugeniusz Konieczny, nr 10, omówił problem opieki socjalnej dla starszych osób oraz kwestie infrastruktury drogowej. Na spotkaniu byli obecni Magdalena Powroźnik z Woli Dębińskiej i Robert Bazia z Wojnicza, również kandydujący do sejmu z listy SLD, a także Piotr Kopeć z gminy Koniusza, który będzie ubiegał się o mandat senatorski.

 

Po konferencji kandydaci udali się na bocheński rynek, aby rozdać mieszkańcom Bochni pomidory z gospodarstwa Pani Iwony w Królówce. Akcja „Dobre bo polskie!” miała na celu promocję regionalnych producentów.

 

Oto cała lista:

1. Jakub Kwaśny - Tarnów (SLD)
2. Iwona Tworzydło - Królówka k. Nowego Wiśnicza (SDPL)
3. dr hab. Kazimierz Banek, prof. UJ - Tarnów - bezp. rekomendowany przez UP
4. Magdalena Powroźnik - Brzesko (SLD)
5. Jerzy Woźniak - Zakliczyn (SLD)
6. Maria Przybyło - Dąbrowa Tarnowska (SLD)
7. Kazimierz Andrzejczyk - Proszowice
8. Jan Kubala - Jodłówka Wałki (bezp.)
9. Stefan Czarnecki - Koszyce (pow. proszowicki)
10. Eugeniusz Konieczny - Bochnia (SLD)
11. Andrzej Sztorc - gm. Tarnów
12. Grażyna Nowak - Tarnów - bezp.
13. Robert Bazia - Tarnów/Wojnicz - bezp.
14. Sylwia Rokita - gm. Koniusza (pow. proszowicki)
15. Krzysztof Olchawa - Jurków (gm. Czchów) (SLD)
16. Anna Nowicka - Tarnów - bezp.
17. Irmina Anna Mizera - Kraków/Wieliczka (KPEiR)
18. Tomasz Początek - Dąbrowa Tarnowska (SLD)

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna