Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Czy leczenie niepłodności będzie refundowane również w Tarnowie?

Podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych, Sojusz Lewicy Demokratycznej zgłosił szereg wniosków budżetowych dotyczących spraw drogowych - parkingów (gdyż takich inwestycji w 2012 nie przewidziano) chodzi o parkingi przy ul. Pracy i na os. XXV lecia PRL, wniosek w sprawie ul. Pieszej oraz dodatkowych środków na nowe place zabaw. Jednym z istotnych punktów była również poprawka, aby w przyszłym roku w budżecie miasta znalazło się 150.000 zł na zakup świadczeń medycznych, a konkretniej leczenia niepłodności metodą in vitro.

W ostatnim czasie narzekamy na demografię, na niewielką liczbę narodzonych dzieci, dlatego też jeżeli mimo zapowiedzi Premiera Donalda Tuska i czołowych polityków PO, że leczenie niepłodności tą metodą nie jest refundowane z budżetu państwa. Chciałbym aby samorząd Tarnowa dał wyraźny sygnał, powiedział wyraźne TAK, świadomemu rodzicielstwu. Bo przecież pragnienie posiadania własnego dziecka, w chwili gdy dane małżeństwo ma z tym olbrzymie problemy - wynika ze świadomej i przemyślanej decyzji.

Tym bardziej pary takie, powinny otrzymać pomoc, jeżeli nie instytucji centralnych, to chociaż samorządu, który przecież jest bliżej. Zdajemy sobie sprawę, że ta kwota, 150.000 zł, wystarczy na kilka, względnie kilkanaście zabiegów, ale od czegoś trzeba zacząć. Nasza propozycja jest wyraźnie skromna ponieważ wiemy, żę w roku 2012 magistrat proponuje drakońskie oszczędności i ciecia wydatków, ponad to nie wiemy dokładnie jak duże byłoby zapotrzebowanie.

Liczę na pozytywną decyzję całej Rady Miejskiej, mimo iż początkowo część radnych była niechętna i wniosek na Komisji Rozwoju odrzuciła.

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna