Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

SLD przeciw komercjalizacji służby zdrowia w Tarnowie

Stanowisko Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyjęte na połączonym spotkaniu Zarządu Miejskiego oraz Zarządu Powiatowego SLD w Tarnowie i powiecie tarnowskim w dniu 15.06.2012

 

W imieniu członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Tarnowie wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec planów komercjalizacji samorządowych zakładów opieki zdrowotnej. Zarówno Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, jak również Zespołu Przychodni Specjalistycznych oraz Mościckiego Centrum Medycznego.

Przekształcenie w/w placówek leczniczych spowoduje utrudnienia dla pacjentów, głównie tych gorzej sytuowanych, wzrost kosztów funkcjonowania poprzez mnożenie etatów kierowniczych oraz liczne rady nadzorcze, a także konieczność odprowadzania przez te podmioty – podatku dochodowego od osób prawnych.

Wspomniana komercjalizacja i przekształcenie Szpitala Miejskiego, ZPS i MCM w spółki prawa handlowego – spowoduje, że przyjmowanie pacjentów ponad limit przyznany przez NFZ (a ten często kończy się nawet i w połowie roku), staną się działaniem na szkodę spółki, co z prawnego punktu widzenia jest czynem niedozwolonym. Zmniejszy to w sposób istotny dostępność służby zdrowia i lekarzy specjalistów dla obywateli Tarnowa i regionu tarnowskiego. Możliwości bezpłatnego leczenia zostaną bardzo mocno ograniczone, na rzecz pacjentów z bardziej zasobnym portfelem i wysokopłatnych usług zdrowotnych, na których się zarabia. Takie działania uważamy za szkodliwe dla mieszkańców, a sposób konsultacji za zbyt pośpieszny.

 

 

lek. med. Jerzy Woźniak – Przewodniczący SLD Powiatu Tarnowskiego

Jakub Kwaśny – Przewodniczący SLD w Tarnowie

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna