Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Apel Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Tarnowie o wsparcie dla lokalnego sportu

Mając na uwadze potrzebę rozwoju sportu w Tarnowie i regionie , a także sukcesy tarnowskich drużyn oraz ambitną i godną podziwu postawę sportowców, Sojusz Lewicy Demokratycznej w Tarnowie wyraża swoje zaniepokojenie brakiem skutecznych działań, mających na celu wsparcie dla sekcji piłkarskiej Unii Tarnów, sekcji piłki ręcznej czy siatkówki.

Apelujemy do tarnowskich władz, firm i sponsorów , a przede wszystkim do Azotów Tarnów, o wsparcie, którego tak bardzo potrzebują tarnowskie drużyny sportowe. Nie uważamy za słuszne aby duże środki finansowe, mogące wystarczyć dla  nie jednej lokalnej drużyny, trafiały do dyscyplin w naszym mieście nieobecnych (np.: skoki narciarskie).

Apelujemy do władz Platformy Obywatelskiej, która bezpośrednio odpowiada za sytuację w mieście, powiecie i województwie, aby skutecznie wspierała sport kwalifikowany w Tarnowie i regionie.

 lokalne drużyny odnoszące sukcesy sportowe,  w takich dyscyplinach jak piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka i inne.  Znajdują one setki a nawet tysiące zwolenników wśród dzieci i młodzieży. Wpływa to na popularyzację sportu, ducha sportowej rywalizacji i kształtowanie pozytywnych postaw.  Dlatego powinno się dołożyć wszelkich starań, by pomagać w rozwoju tychże dyscyplin. Tym bardziej, że potencjał w naszym mieście jest, czego dowodzą ostatnie sukcesy lokalnych drużyn piłkarskich.

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna