Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Wnioski Radnego Jakuba Kwaśnego z dnia 08.11.2012

Szanowny Panie Prezydencie,

W związku z licznymi interwencjami jakie otrzymuje drogą mailową zwracam się z prośbą o odpowiedź na wnioski i zapytania w pięciu obszarach.

1. Bezpieczeństwo:

- W imieniu Pana Tomasza, który napisał do mnie w sprawie braku oświetlenia przejścia pod wiaduktem przy ul. Tuchowskiej oraz kładki na Wątoku w tym samym miejscu, proszę o ujęcie tego zadania w przyszłorocznym budżecie. Miejsce to - traktowane jest jako skrót (rampa kolejowa i dalej w kierunku ul. Tuchowskiej czy Al. Tarnowskich), uczęszczane przez dużą ilość osób. Niestety po zmroku miejsce to staje się bardzo niebezpieczne. Stąd wniosek o oświetlenie oraz rozważenie możliwości umieszczenia w tym miejscu kamery monitoringu miejskiego. Jak pisał Pan Tomasz - kiedyś może tam dojść do tragedii. Już dziś zdarzają się przypadki zaczepiania ludzi po zmroku w tamtym miejscu. Co rodzi w mieszkańcach niepokój. Liczymy na przychylność Pana Prezydenta w tym zakresie.

2. Interwencje porządkowe:

-W imieniu internautów z tarnowskiego forum Agora, którzy zainteresowali się naszym Parkiem Strzeleckim - proszę Pana Prezydenta o zwrócenie uwagi na jego oświetlenie. Diabeł tkwi w szczegółach i tak jest też w tym przypadku. Oświetlenie Parku było kiedyś jednolite - z chwilą wypalania się kolejnych żarówek/świetlówek - nikt nie zwracał uwagi na to by w lampie zamontować światło tej samej barwy. Mamy więc do czynienia z sytuacją, która psuje efekt oświetlenia Parku. Nawet w przypadku jednej lampy, która ma dwa rozgałęzienia - zdarza się tak, że jedna żarówka świeci barwą zimną, a druga barwą ciepłą. Całość wygląda niestety nieestetycznie. A przecież jest to jedyny w Tarnowie Park, którym można się chwalić (pozostałe miały być sukcesywnie remontowane - a nie są, miał też powstać projekt ich rewitalizacji).
- Proszę również o zwrócenie uwagi na plac zabaw istniejący w Parku. Nadal brak w nim huśtawki z oponą, która była bardzo popularna, wciąż wystają stare elementy z ziemi jak chociażby kołki po linie i siatce obok ściany do wspinaczki i mostku. Proszę o doposażenie tego miejsca i zadbanie o kwestie bezpieczeństwa na Placu.
- Pozostając w Parku - proszę także o rozważenie remontu/odnowienia Mauzoleum Generała Józefa Bema - a także zamontowanie na nim elementów, które chroniłyby go przed gołębiami!

3. Ścieżki rowerowe:

Zwracam się również z zapytaniem - dlaczego, ktoś projektujący remont ulicy spokojnej nie zadbał o opinię Zespołu ds. Ścieżek Rowrowych? Czy ten zespół jeszcze istnieje? a jeśli tak to kiedy były jego ostatnie spotkania i jakie efekty pracy? Internauci donieśli mi bowiem, że mimo zapewnień Pana Prezydenta, że ścieżki będą robione z prawdziwego zdarzenia - w załączniku nr 8 (w przetargu) wszystko zapisane jest z kostki. Dlaczego - skoro ścieżka biegnąca tzw. północną obwodnicą miasta jest asfaltowa i jest ona jedną z lepszych mimo, że miejscami dzurawa?!

4. Polityka medialna UMT:

Szanowny Panie Prezydencie, pragnę zwrócić  Pana uwagę na fakt permanentnej manipulacji medialnej jakiej poddawani są mieszkańcy naszego miasta. Do napisania tej interwencji zostałem zobowiązany z jednej strony przez społeczników, członków rad osiedli, jak również osób zbulwersowanych wypowiedziami Pani Rzecznik Doroty Kunc-Pławeckiej na temat Fundacji Zmieńmy Świat.
1. Pani rzecznik Kunc-Pławecka w wypowiedzi dla Ekspresu Reporterów nie potrafiła sprecyzować na podstawie czego Urząd Miasta zażądał wyjaśnień w sprawie pomocy organizowanej dla Wiktorii. Najpierw mówi o formie pisemnej a potem jednak że z tego co wie „był to monit telefoniczny”. Bardzo to zastanawiające że wystarczy monit telefoniczny aby jak mówi pani rzecznik „zobowiązać Prezydenta do podjęcia działań i zbadania sprawy”. Jak wiemy zwykły obywatel nie ma szans aby na zwykły telefoniczny monit urząd podjął jakiekolwiek działania. Dlatego proszę o wyjaśnienia w tej sprawie?
2. Dodatkowo jak wskazują działacze Fundacji w wypowiedzi dla lokalnych dziennikarzy pani rzecznik twierdzi że fundacja prowadzi nadal zbiórkę na rzecz Wiktorii w innych miastach. Nie potrafi jednak wskazać w których miastach i jak dokładnie ta zbiórka wygląda. Czemu mają służyć tego typu wypowiedzi nie poparte żadnymi konkretami?
Proszę zatem o wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie, która nie służy wizerunkowi Miasta i Urzędu. Zarówno na arenie ogólnopolskiej w programach telewizji publicznej, jak również w skali lokalnej. Temat ten jest żywo dyskutowany na portalach społecznościowych - w tematach zakłądanych przez przedstawicieli Fundacji uczestniczy nawet kilkaset osób. Proszę i to wziąć pod uwagę.

5. Życie Miasta

Proszę o rozważenie możliwości ożywienia ścisłego centrum miasta poprzez wprowadzenie zarówno do uchwały Rady Miejskiej poprawki zmierzającej do przyznawania czasowej bonifikaty w cenie wynajmu lokali użytkowych będących w miejskim zasobie komunalnym - na cele kulturalne. Tak jak dzieje się to w Katowicach, które aby ożywiść swoje centrum - postawiło na kulturę. Szczegóły znajdują się w publikacji "Jak ożywić centrum Katowic? Dać lokal na kulturę" - Anny Malinowskiej, Internetowe wydanie Gazety Wyborczej, dodatek regionalny Katowice z dn 03.11.2012

(Więcej... http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,12791340,Jak_ozywic_centrum_Katowic__Dac_lokal_na_kulture.html#ixzz2BcQNpwBM")

Z poważaniem
Jakub Kwaśny
Radny Rady Miejskiej w Tarnowie

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna