Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Interwencja ws. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

W dniu 24.11.2013 r. wystąpiłem z oficjalnym zapytaniem do Prezydenta Miasta Tarnowa ws. podjętych działań zmierzających do stworzenia planów ZIT (Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych) na obszarze funkcjonalnym miasta Tarnowa osiadającego status miasta regionalnego.

 


Szanowny Panie Prezydencie,

 

W związku z informacjami jakie pojawiają się na stronach Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - zwracam się do Pana Prezydenta z zapytaniem, czy zostały podjęte już jakiekolwiek działania i rozmowy z Zarządem Województwa Małopolskiego w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych? Zgodnie z tym co jest napisane na stronach MRR : ZIT realizowane będą przede wszystkim na terenie miast wojewódzkich i ich obszarów funkcjonalnych. Ponadto, zarząd województwa będzie mógł zdecydować o finansowaniu ZIT w mniejszych ośrodkach - tzw. miastach regionalnych i subregionalnych oraz na obszarach powiązanych z nimi funkcjonalnie.

 

Tarnów, dzięki aktywności posłów z Elbląga i Legnicy oraz przedstawicieli świata nauki - stał się miastem regionalnym - taki zapis znalazł się w rządowym dokumencie "KPZK Polska 2030". W związku z tym należałoby jak najszybciej podjąć działania zmierzające do utworzenia stowarzyszenia czy związku międzygminnego w celu realizacji ZIT w nowej perspektywie unijnej.

 

Być może - będzie to dobry przyczynek do rozpoczęcia współpracy z okolicznymi gminami. W razie jakichkolwiek pytań - jestem do dyspozycji Pana Prezydenta i służę radą w sprawach związanych z rozwojem lokalnym i regionalnym.

 

Z poważaniem
Jakub Kwaśny
Radny Rady Miejskiej w Tarnowie

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna