Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Apel Zarządu SLD do Dyrektor Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie

APEL
Zarządu Miejskiego SLD do Pani Anny Czech - Dyrektor Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie

 

Szanowna Pani Dyrektor,

 

W imieniu członków i sympatyków Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Tarnowie zwracamy się do Pani z apelem o wycofanie się z pomysłu poboru opłat za parkowanie przed kierowanym przez Panią szpitalem. Decyzja o wprowadzeniu opłat, w naszej ocenie, nie jest podyktowana dobrem pacjentów czy ludzie odwiedzających swoich bliskich w szpitalu. Nie przekonuje nas również argument, jakoby wprowadzenie opłat odstraszyło osoby parkujące w tym miejscu i poruszające się dalej komunikacją miejską. Już teraz widać, że parking ten nie spełnia i nie spełniał wcześniej roli „park & ride". Wprowadzone opłaty nie premiują również rotacji miejsc parkingowych, gdyż opłaty maleją wraz z wydłużaniem się czasu postoju.

 

Konieczność wnoszenia opłaty za parking pod szpitalem im. Św. Łukasza, prócz tego, że godzi w nienajlepszą i tak sytuację materialną mieszkańców Tarnowa i regionu tarnowskiego, spowodowało szereg innych negatywnych konsekwencji.
Dla przykładu chcielibyśmy zwrócić uwagę, że obecnie obserwuje się intensywne obłożenie parkingu (darmowego) przy cmentarzu parafialnym - głównie przez osoby chcące uniknąć opłat, przez co odwiedzający groby bliskich mają problem z zaparkowanie swoich samochodów.

 

W godzinach zwiększonego natężenia ruchu kolejka oczekujących na wjazd samochodów - blokuje ruch autobusów miejskich i możliwość wjazdu na zajezdnię. Ponadto osoby chcące uniknąć opłat parkują swoje samochody w miejscach niedozwolonych - łukach, chodnikach, trawniku, a nawet na podjeździe dla karetek. To wszystko przekonuje nas do twierdzenia, że wprowadzenie przez Panią opłat za korzystanie z parkingu - mimo, że dla Szpitala korzystne finansowo - to jednak było błędem, a decyzja szkodliwa tak dla miasta jak i jego mieszkańców.

 

Zwracamy się jednocześnie z zapytaniem, dlaczego organ prowadzący - jakim są władze województwa małopolskiego - nie zdecydował się na finansowe wsparcie i przebudowę/remont parkingu, tak by mógł on lepiej służyć mieszkańcom województwa?

 

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna