Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Drodzy Mieszkańcy! - Dziękuję za poparcie!

Szanowni Państwo, 

Mieszkańcy Tarnowa,

 

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy zdecydowali się oddać na mnie swój głos i zaufali mi w tych wyborach. To bardzo ważne dla mnie i tego co robię w Tarnowie. 

Jest to bardzo motywujące, gdyż cztery lata temu startując po raz pierwszy na Prezydenta Miasta Tarnowa, przy znacznie wyższym poparciu dla formacji, którą reprezentuję - otrzymałem nieco ponad 8% poparcia. Wtedy głosowało na mnie 3285 osób. 

Dziś przy niższej frekwencji (ok. 39% wobec blisko 43% w 2010 r.) otrzymałem wynik na poziomie 15% - co oznacza, że tym razem zaufało mi 5457 osób. To ogromne zobowiązanie, ale jednocześnie sygnał, że to co robię ma sens i spotyka się ze społecznym poparciem. 

To pokazuje również, że mimo szyldu partyjnego, który w tym przypadku nie dał żadnej premii (poparcie dla SLD w Małopolsce spadło o połowę - w 2010 roku było to blisko 10%, a dziś 4,7%) - mieszkańcy Tarnowa poparli przede wszystkim człowieka, jego pracę, pomysły i zaangażowanie w sprawy miasta. 

Również mój osobisty wynik w wyborach do Rady Miejskiej na poziomie 1095 głosów, który jest trzecim wynikiem w mieście - przy niższej frekwencji, sporej ilości głosów nieważnych w okręgu (751) - bardzo cieszy i motywuje. Również wynik całej listy na poziomie blisko 13% przy znacznie niższym poparciu dla formacji jako takiej w Małopolsce - pokazuje, że drużyna z którą poszliśmy do tych wyborów to grupa ludzi ze znacznym poparciem społecznym. Bez ich zaangażowania i pracy nie byłoby tego wyniku. Cztery lata temu zdobyliśmy dwa mandaty w Radzie Miejskiej - dziś jest ich trzy. To pozwoli na stworzenie klubu radnych i jeszcze większą aktywność w nowej kadencji.

Jestem przekonany, że tego "kapitału" nie zmarnujemy. Na listach komitetu wyborczego SLD Lewica Razem - znalazły się 34 osoby bez legitymacji partyjnej, gdyż wyszliśmy z założenia, że samorząd to przede wszystkim praca u podstaw, wolna od polityki i barw partyjnych. Już dziś, z pełną świadomością mogę powiedzieć, że chcemy kontynuować to co zostało zapoczątkowane w tych wyborach. 

W najbliższej przyszłości zostanie powołane do życia nowe obywatelskie stowarzyszenie. Stowarzyszenie grupujące osoby, dla których miasto Tarnów jest najważniejsze. Stowarzyszenie, którego zadaniem będzie praca na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju demokracji lokalnej oraz kreatywnego myślenia o Tarnowie i jego przyszłości. 

 

Zainteresowanych nowym projektem zachęcam do kontaktu. 

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Jakub Kwaśny

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna