Kuba Kwaśny
Moim zdaniem Wróć do listy artykułów

Kolejny rekord WOŚP

Kolejny rekord WOŚP

 

Kolejny już raz, jubileuszowo zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czyli największa akcja charytatywna w Polsce. Pomimo, że finał odbywa się jednego dnia w roku, to Fundacja Jurka Owsiaka pomaga przez cały rok. Tym razem wolontariusze zbierali do puszek nie tylko dla noworodków i na oddziały położnicze, ale również dla osób starszych. 

Jak sięgniemy pamięcią wstecz (np. obejrzymy zdjęcia Pana Stanisława Olszówki) – zobaczymy, że wielu dzisiejszych polityków partii niekoniecznie przychylnej Jurkowi Owsiakowi – wtedy bardzo chętnie włączało się w akt pomocy WOŚP. Dzisiaj niestety Orkiestra – stała się elementem politycznego sporu. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż tego typu akcje powinny raczej jednoczyć, a nie dzielić. Tymczasem wielu ulegało negatywnej nagonce na WOŚP – w tym Telewizja Polska, która przez cały prawie dzień nie informowała o wielkim finale i akcji, która przecież – zdominowała cała niedzielę. Niestety telewizyjne Wiadomości poświęciły w swoim głównym wydaniu – jedynie 17 sekund na poinformowanie społeczeństwa, że coś takiego ma miejsce. Jeden z regionalnych ośrodków Telewizji Polskiej – wyretuszował posłowi PO serduszko, które ten miał przyklejone na kurtce. To nie jedyny przejaw walki z … dobrocią. Bo jak inaczej nazwać takie płytkie zachowania dziennikarzy TVP, którzy utrzymywani są m.in. z mojego abonamentu. Na szczęście, były też pozytywne przykłady godne naśladowania. Radio Kraków (również publiczne radio, finansowane w dużej mierze z dochodów abonamentowych) cały dzień informowało o zbiórce. Podobnie wielu księży zachęcało, aby wrzucać coś wolontariuszom do puszek. Nie wszyscy ulegli „dobrej zmianie”. Chciałoby się rzec – na szczęście.

Wielki jubileuszowy Finał – być może dzięki temu zakończył się kolejnym rekordem. Co bardzo cieszy, bowiem należy pamiętać, że wolontariusze WOŚP – poświecili swój wolny czas na to, aby zebrać pieniądze na szczytny cel. Niejednokrotnie ich godna pochwały postawa – spotykała się z atakiem ze strony zmanipulowanych przeciwników Jurka Owsiaka. Do tych osób mam szczególny apel – drodzy Państwo – idźcie porozmawiajcie z rodzicami dzieci, wcześniaków, które skorzystały w sposób bezpośredni z pomocy WOŚP. Zobaczcie te śliczne małe istotki, które dzięki ofiarności Polaków i zaangażowaniu wolontariuszy – są dziś na tym świecie. To bardzo wzruszający moment, gdy można zobaczyć bezpośrednich beneficjentów Wielkiej Orkiestry. 

Miałem w minioną niedzielę ten zaszczyt i przyjemność być kolejny już raz wolontariuszem WOŚP. Dzięki zaproszeniu, jakie otrzymałem od rodziców małego Kubusia (wcześniaka, który urodził się 21 grudnia 2016 r.), mogłem być na oddziale położniczym Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie – zdecydowanie był to dla mnie najbardziej poruszający moment Wielkiego Finału. 

Dodatkowo chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do wielkiego sukcesu mojego „mini Sztabu” – który w tym roku zebrał blisko 24.000 zł, wobec nieco ponad 16.000 zł zebranych rok wcześniej. Tak wielki rekord to również efekt całej nagonki na WOŚP. Drodzy politycy – Wam też dziękuje. Swoją postawą tylko nakręcacie nas bardziej – aby pomagać. Przewrotnie jest w tym pewien plus. Dlatego będziemy grać do końca świata i nawet o jeden dzień dłużej! Siema!

 

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna