Kuba Kwaśny
Program Wróć do listy artykułów

POLITYKA ZAGRANICZNA

Program wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sprawach międzynarodowych zatytułowany jest „Przyjazna Polska otwarta na świat”, ponieważ będziemy dążyć do tego, by Polska była postrzegana jako kraj cieszący się sympatią społeczności międzynarodowej i równocześnie otwarty na współpracę międzynarodową w związku ze wzrastającą współzależnością państw we współczesnym świecie.

 

Zapoznaj się z programem:
http://www.rksld.home.pl/uploads/pliki/program_sld_dotyczacy_polityki_zagranicznej.pdf


Dwukrotne rządy SLD wyróżniały się skutecznością w polityce zagranicznej i również program wyborczy SLD w tej dziedzinie charakteryzuje się konkretnymi propozycjami, które służą interesom Polski oraz umacniają pozycję Polski w systemie międzynarodowym.

 

Proponujemy między innymi:

• Przyjęcie Karty Praw Podstawowych UE
• Wycofanie polskiego kontyngentu wojskowego z Afganistanu, w porozumieniu z sojusznikami
• Wprowadzenie unijnego podatku od międzynarodowych przepływów kapitałowych w celu zwiększenia środków na pomoc rozwojową
• Ratyfikację przez Polskę konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych
• Ratyfikacje przez Polskę zrewidowanej europejskiej karty społecznej zawierającej pożądane standardy społeczno-ekonomiczne
• Zgłoszenie, na wzór Trójkąta Weimarskiego propozycji utworzenia Trójkąta Kaliningradzkiego obejmującego Polskę, Niemcy i Rosję.
• Będziemy działać na rzecz pogłębienia i poszerzenia procesu integracji europejskiej

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej przedstawia konkretne propozycje działań w polityce międzynarodowej rozpisane do realizacji w perspektywie krótkoterminowej, średniookresowej oraz perspektywie całej czteroletniej kadencji.

Program SLD w sprawach międzynarodowych jest konkretny i kompleksowy. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do pełnego tekstu programu.

Longin Pastusiak

Profil Facebook
R@dny OnLine
Marcin Kwaśny
www.agora.tarnow.pl
Akcja Pajacyk
www.tarnow.pl
www.mrmtarnow.ovh.org
Krytyka Polityczna